UNV OET213H-BTS1 Uniview Sıcaklık Ölçü Terminali

Elektronik Güvenlik Sistemleri | Zayıf Akım Sistemleri / Ekipman ve Cihazlar  / UNV OET213H-BTS1 Uniview Sıcaklık Ölçü Terminali
UNV OET213H-BTS1 Uniview Sıcaklık Ölçü Terminali

UNV OET213H-BTS1 Uniview Sıcaklık Ölçü Terminali

IP Güvelik Kameraları konusunda tüm dünyada tercih edilen Uniview markası ilk olarak 2005 yılında Çin’de piyasaya girdi ve kısa sürede sektöründeki en büyük üçüncü marka haline geldi. Daha sonra küresel pazarda da kendine yer bulan marka 2017 itibariyle dünyada ilk 5 arasına girmeyi başardı.

Bu hızı ve istikrarı büyümenin arkasında yenilikçi ve işlevsel ürün tasarımlarının oldukça büyük yere sahip olduğu Uniview, şimdi de UNV OET213H-BTS1 kodlu yeni ürünüyle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Erişim Kontrollü Sıcaklık Ölçü Terminali olan bu ürün özellikle son aylarda dünyanın başına dert olan Koronavirüs’e karşı oldukça işlevsel ve pratik bir önlem çözümü sunuyor.

 

Koronavirüs’e Karşı Vücut Isı Ölçü Terminali

UNV OET213H-BTS1 Erişim Kontrollü Sıcaklık Ölçü Terminali, 1 – 4 cm uzaklıktan temassız şekilde çalışıyor ve belirlenen ortama giren kişilere bilek üzerinden ısı taraması yaparak ölçüm yapıyor. Üstelik ateş ölçme hassasiyeti de oldukça başarılı olan cihaz sadece 0,3°C’lik bir yanılma payına sahip. Geçiş Sistemleri ile entegre olarak çalışabilen cihaz belirlenen ısı aralığı üzerinde bir tespit yaptığı zaman sesli uyarı veriyor ve geçişe izin vermiyor.

Cihazın benzerlerinden ayrıldığı nokta ise cihazın sahip olduğu yüz tanıma ve maske kontrol sistemi. Cihaz 10.000 kişilik yüz tanıma kapasitesi sahip. Yüz tanıma doğruluk oranı da tıpkı ısı ölçümü gibi oldukça başarılı %99. Vücut Isı Ölçümünü hem bilekten hem de yüz üzerinden yapan cihaz bu sırada gelen kişinin yüzünde maske olup olmadığını da kontrol ediyor. Eğer maske kullanmayan bir kişi gelirse tıpkı yüksek ısıya sahip riskli bir kişi gelmiş gibi uyarı veriyor ve geçişi kapatıyor.

Cihazın yüksekliği standart olarak 116 cm. Ancak istenirse ek aparatı ile yükseltilebiliyor. Ağırlığı 6.85 kg olan cihaz oldukça kolay bir kuruluma ve yazılıma sahip.

 

UNV OET213H-BTS1 Termal Ölçüm Cihazının Faydaları

Pandemi sonrası normale dönmeye çalışan tüm işyerleri için öncelikli sorun çalışan ve müşteri sağlığını korumak oldu. İmkanı olanlar evlerden çalışmaya devam ederken, kimisi de kontrollü çalışma ortamı yaratmaya çalışıyor. İşte Uniview’in UNV OET213H-BTS1 Termal Ölçüm Cihazı bu anlamda büyük fayda sağlıyor. Giriş çıkışlarda güvenli ve risksiz bir kontrol sağlayan cihaz hem güvenlik elemanlarının sağlığını koruyor hem de güvenilir bir hareket imkanı sağlıyor.

Tabi ki tüm bunların dışında; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın yayınladığı KORONAVİRÜSE KARŞI ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLER adlı yönetmeliği mutlaka okuyup uygulamalısınız.