Bariyer ve Turnike Sistemleri

Geçiş kontrol sisteminin bir parçası olan turnike ve bariyer sistemleri geçişlerin belirli bir düzende sağlanması ve bu geçişlerin kontrol altında tutulmasını sağlamaktadır. Sıklıkla vapur, tren ve metro istasyonlarında kullanımına rastladığımız turnikeler çok şirketli iş merkezleri, rezidanslar ve üyelik gerektiren işletmeler gibi kamu alanlarında da kullanılmaktadır.

Plaka Tanıma ve HGS Sistemleri

Sistem genel itibari ile kamera görüntülerini işlemden geçirerek, araçların plakalarının görüntü ile bir veri tabanına kaydedilmesini mümkün kılmaktadır. Plaka tanıma sistemi özellikle plaza ve site otoparklarına girişlerde kullanılan kumanda vb. eski sistemlerin yerine tercih edilmekte ve kullanıcılara büyük kolaylık sağlanmaktadır.
Aranan aracın kolayca tespit edilmesini mümkün kılan ve MOBESE sistemlerinde kullanılan bu sistem özellikle Emniyet, Jandarma ve Belediyeler tarafından tercih edilmektedir. Sistemin hem gelişmesi hem de fiyatının zaman içerisinde düşmesi kamu harici kullanım alanlarında da tercih edilmesini artmıştır.