Geçiş Kontrol Sistemleri

Geçiş Kontrol Sistemleri

Geçiş Kontrol Sistemleri; küçük ofis ve kolejlerden devlet kurumlarına kadar her büyüklükteki organizasyona uyacak şekilde tasarlanmıştır. Bu sistemler güvenliği ve güvenlik ekiplerinin verimliliğini arttırmak için farklı özellikler içerir. Bir bina veya kampüs boyunca tüm geçiş hareketlerini proaktif olarak kontrol etmek için güçlü bir omurga sağlar. Geçiş kontrolü; tesisleri gözetim altına alır, güvenlik riskleri konusunda farkındalığı arttırır ve size tepki verebilecek araçları sağlar. Geçiş Kontrol Sistemleri binada bulunan tüm kişileri tek bir yerden gözetir ve işlemleri hızlandırır. Ayrıca sistemler güvenlik için uçtan uca şifreleme ile siber tehditlerden korunur.

Farklı model, boyut ve kapasitelerde oluşu ile geçiş sistemlerinde en çok tercih edilen yöntem olan Parmak İzi Tanıma, özellikle şirketlerde giriş-çıkışların ve güvenliğin kontrolünü sağlamaktadır. Kartın kaybolması, çalınması ve taklit edilmesi zayıflığını ortadan kaldıran bu sistem, geçişine izin verilecek kişilerin parmak izlerinin cihaza tanıtılmasıyla işler. Parmak izinin benzersiz oluşu sebebiyle maksimum güvenlik sunar. Biyometrik sistemler sınıfına giren yüz tanıma sistemleri özellikle geçiş kontrolü sağlamak ve personel giriş-çıkış takibi yapmak için kullanılsa da üst düzey güvenlik amacıyla da tercih edilmektedir. Yüz tanıma sistemlerinde süreç kişinin yüzünün cihaz tarafından 3 boyutlu taranması ve kaydedilmesiyle işlemektedir.

Özellikle giriş çıkışların çok olduğu kamu alanları ve VIP hizmetlerinin bulunduğu noktalarda tercih edilen Kartlı Geçiş ve Turnike Sistemleri özel sensör teknolojisiyle hızlı ve güvenli geçiş sağlamaktadır. Kayıt ve geçiş kontrolü için en pratik ve hızlı çözüm olan bu sistemler sahip olduğu çeşitlilikle de mekanın estetik görünümü bozmamaktadır.

Plaka Tanıma ve HGS Sistemleri

Kolay kurulumu ve işleyişiyle hızlı çözüm sunan Plaka Tanıma ve HGS Sistemleri, kamera ile okunan plakalara onay veren güvenli bir tanıma sistemidir. Bina ve iş yerleri için yetkisiz araçların giriş – çıkışını kontrol eden bu sistemler ayrıca; okuma – cevap verme süresinin hızlı olması ve giriş çıkış bilgilerini kaydedebilmesi özellikleriyle fabrika, plaza, AVM, site, üniversite gibi alanlarda da tercih edilmektedir.