Alarm ve Güvenlik Sistemleri

Alarm ve Güvenlik Sistemleri

Alarm ve Güvenlik Sistemleri

Güvenlik söz konusu olduğunda her ihtiyaca uygun tek bir standart çözümden bahsetmek mümkün değildir. Başka bir işletme için ideal görünen bir çözüm sizin işletmeniz için doğru bir tercih olmayabilir. Section, Elektronik Güvenlik Sistemleri uygulamalarını hayata geçirmeden önce hangi elektronik güvenlik yönteminin işletmeniz için en iyi verimi ve en yüksek etkinliği sağlayacağını belirler ve gerçekleştirdiği analizlerle projelendirme ve ürün seçimi yapar. Bu sayede iş yeriniz, fabrikanız ya da üretim tesisiniz büyürken de ihtiyaç duyulabilecek güncellemeler ve geliştirmeler sayesinde firmanız, dışarıdan gelecek risklere karşı hep güvende kalır.

 

Elektronik Alarm Sistemleri

Alarm sistemleri, hırsızlığa karşı alınabilecek en caydırıcı ve etkili yöntemdir. Hırsızlık girişimleri olduğunda alarm sistemi devreye girerek daha en baştan tehlikenin bertaraf edilmesini sağlar. Stratejik yerleştirilmiş harekete duyarlı dedektörler, hâlihazırda birisi içeriye sızmış bile olsa bunu tespit ederek anında güvenlik kameralarını devreye sokar ve içerideki kişi ya da kişilerin kayda alınmasına olanak tanır. Kapı ve pencere sensörleri de kameraların kayda başlamasını sağlayabilir. Hangi istenmeyen girişimde hangi sistemlerin tetikleneceği, elektronik güvenlik sisteminin esnek yapısı sayesinde programlanabilir.

Alarm sistemleri hâlâ en güvenilir koruma yöntemi olarak kabul edilmektedir. Üstelik, anında ikaz ve hemen ihbar özelliği sunmalarından dolayı da yalnızca mal güvenliği değil; can güvenliği açısından da önemleri bir hayli büyüktür.

Alarm ve Güvenlik Sistemleri2

Çevre Güvenlik Sistemleri

Çevre güvenlik sistemlerinde iç ve dış kameralara ilave olarak basınç algılayıcı özel dedektörlerle tehdit, acil durum bölgesine adımını atar atmaz ilgili kamera kayda başlar; gerekli bildirimler güvenlik birimlerine anında iletilir. Bu sistemler iş yerinin, fabrikanın, üretim tesisinin büyüklüğüne, yapısına ve mimari özelliklerine göre özel olarak projelendirilir. Bu yönüyle de çevre güvenlik sistemleri her işletme için kapsamlı ve oldukça etkili güvenlik sağlar.

İstanbul; kalabalık nüfusu, pek çok iş yeri, üretim tesisi ve hareketli ticari yapısı ile elektronik güvenlik sistemleri açısından ihtiyacın en çok görüldüğü kentlerin başında gelir. Bununla beraber, sadece İstanbul’la sınırlı kalmamak gerekir. Ülkenin dört bir yanına yayılmış büyük organize sanayi bölgelerinde bulunan tesisler, binalarda kurulu büyük işletmeler ve AVM’ler de elektronik güvenlik sistemlerine ihtiyaç duyulan yerlerdir. Hırsızlığın önlenmesi için bu işletme yerlerinde oluşabilecek tehditlere karşı elektronik güvenlik ve alarm sistemleri hem caydırıcı hem de önleyici çok büyük bir işleve sahiptir. Bu sistemler sayesinde tehditleri en baştan engellemek, riskin gerçekleşmesi hâlinde oluşacak maddi kayba göre katbekat daha kârlı bir çözüm olur.

 

Size Özel Güvenlik Çözümleri Section’da

Sistem entegrasyonundan önce danışmanlıktan projelendirmeye, uygulamadan aktivasyona ve izlemeden teknik desteğe kadar bütüncül bir hizmet anlayışıyla elektronik güvenlik sistemleri sunan Section, sizler için yüksek kaliteli ve etkili güvenlik çözümleri sunar. Her gün kesintisiz 24 saat boyunca faaliyet gösteren elektronik güvenlik ve alarm sistemleri, iş yerlerinin sürekli gözetim altında tutularak olumsuz olayların daha en baştan engellenmesi açısından en güvenilir çözümlerden biridir. Section, 20 yılı aşkın geçmişiyle fabrika, iş yeri ve üretim tesislerinde yapmış olduğu başarılı uygulamalarla güvenlik açısından kalıcı ve geliştirilebilir çözüm alternatifleri sunar. Alarm ve güvenlik sistemleri üzerine uzman bir firma olarak günün getirdiği koşullara yönelik çözümler de üretir. Örneğin, artık hayatın normali hâline gelmiş pandemi önlemleri kapsamında da farklı çözümler üretir. Termal kameralar, otomatik ateş ölçerler gibi çözümler de merkezi sistemlere entegre edilebilir. Siz de Section’ın sunduğu farklı ve ihtiyacınıza uygun güvenlik çözümleri sayesinde işletmelerinizin üst seviye güvenlikle korunmasını sağlayabilirsiniz.