Salgın Sürecinde Güvenlik Personelleri

Salgın Sürecinde Güvenlik Personelleri

Salgın Sürecinde Güvenlik Personelleri

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve hem maddi hem manevi birçok kayba neden olan Covid19 salgını herkesi birtakım önlemler almaya mecbur bırakıyor. Sosyal mesafenin korunması, ekonomik önlemler, kısmı karantinalar ve evden çalışma süreci gibi… Ancak başta sağlık çalışanları olmak üzere birçok iş grubu bu tehlikeli dönemde bile işlerinin başında duruyorlar. Bu iş gruplarından birisi de güvenlik personelleri. Polis, asker, bekçi ve özel güvenliklerimizin hepsi bu zorlu süreçte güvenliğimizi sağlamak adına çalışıyorlar. Zaten tehlikeyi barındıran bir iş kolu olarak öne çıkan güvenlik hizmetleri bu salgın tehlikesiyle bir kat daha zorlaşıyor. İşte bizler de güvenlik konusunda teknolojinin sağladığı yardım ve avantajları dile getirmek istiyoruz.

 

Covid-19 Sürecinde Güvenlik Sistemleri Gereksinimi

Teknolojinin getirdiği faydalar ve kolaylıklar hiç kimse tarafından yadsınamaz. Güvenlik personellerinin çok daha kolay, hızlı ve güvenli iş yapabilmesini sağlayan bu teknolojilere salgın sürecinde duyulan ihtiyaç ve güven çok daha artmıştır. Daha önceki Termal Kamera yazımızda da belirttiğimiz gibi yardım sağlamak ve bu zorlu süreçlerde güvenlik personellerine katkıda bulunmak büyük önem taşıyor. Salgına karşı en önemli tedbirin korunmak olduğu bir gerçek. Akıllı sistemler de tam olarak bunları sağlıyor. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi her ne kadar birçok kişi kişisel tedbir kapsamında evinde kalsa da hala daha etkileşimde bulunmak zorunda olan kişiler var. Ve bu kişilerin belirli etkileşimini azaltacak olan da teknoloji. Hastanede, markette ya da iş gereği gidilen bir ortamda kurulacak sistemler hem personel arası iletişimi hem de kişilerle personellerin iletişimini minimuma indirecek tedbirler bireysel ve toplumsal katkı sağlayacaktır.

 

Salgın Sürecinde Güvenlik Sistemlerinin Güvenlik Personeline Faydaları

Korona Virüs salgını sürecinde akla gelen tüm elektronik güvenlik sistemleri az ya da çok hem güvenlik personelinize hem de toplumsal sağlığa fayda sağlayacaktır.

  • Kurulacak Kamera Sistemleri ile termal sıcaklık kontrolü sağlayabilir ve risk kontrolü yapılabilir. En kötü senaryoda testi pozitif çıkmış bir çalışanın ya da kişinin o süreçte kimlerle iletişimde olduğu görebilir ve toplumsal fayda sağlanır. Kamera sistemleri ayrıca ısı kontrolünü uzaktan yapacağı için güvenlik personellerinin manuel bir kontrol yapmasını da önleyecek ve personelin sağlığını güvence altına alacaktır.
  • Aynı şekilde Geçiş Kontrol Sistemleri ile istenilen alana giriş çıkış kontrol edebilir, virüs bulaşma risk belirli bölgeler için sıfıra indirilebilir. Ve bu güvenlik personeli olmadan yapılabileceği için personelin güvenliği sağlanır.
  • Kurulacak bir Entegre Bina Yönetim Sistemleri ile personelin yapı içerisinde dolaşması engellenir ve daha az etkileşim sağlanarak risk ihtimali azaltılır.
  • Gene aynı şekilde yapı içi ve dışına kurulabilecek Bariyer ve Turnike Sistemleri ile tüm kimlik yetki belgeleri vs gibi kontrol süreçleri elektronik olarak yapılabilir. Personelin bu tarz belgeleri kontrol etme ve riske girme oranı düşürülebilir.
  • Düzgün projelendirilmiş bir Çevre Güvenlik ve Alarm Sistemleri güvenlik personellerinin tüm kontrolleri kendilerine ait ortamdan yapabilmelerini ve dışarıda daha az zaman geçirmesini sağlayarak riske girmesini azaltacaktır.

Bunlar gibi daha birçok faydası olan elektronik güvenlik sistemleri hem salgın güvenliği hem de can ve mal güvenliği için göz ardı edilmemesi gereken ihtiyaçlardır. Tüm bunlara ek olarak bizler için hayatlarını tehlikeye atarak çalışanlara minnet duygumuzu göstermek ve yaptıklarının boşa gitmemesini sağlamak adına belirtilen tüm kurallara uymanız gerektiğini SECTION olarak bir kez de biz hatırlatalım.