Bina Yönetim Sistemleri Nedir?

Entegre Bina Yönetim Sistemleri

Bina Yönetim Sistemleri Nedir?

Bir binanın inşaatından o binanın yaşam alanı haline gelmesine kadar her adımda oldukça büyük bütçeler harcanmakta ve bu harcamalar her geçen gün artmaktadır. Dolayısıyla mülk sahiplerinin maliyetlerini düşürmek ve yatırım değerlerini korumak için çok çeşitli yolların bulunması gerekmektedir.

Entegre bina yönetim sistemleri bu bağlamda işletmeler, kurumlar, konutlar, alışveriş merkezleri, okullar, camiler, kamu binaları, hastaneler, kongre merkezleri, üniversiteler, depolar ve lojistik merkezleri gibi birçok fiziksel alanın yönetimsel maliyetlerini gerektiği şekilde kontrol edebilmesi ve bu alanlardaki verimliliğin artması için her geçen gün daha önemli bir hale gelmektedir.

Entegre Bina Yönetim Sistemi

Entegre bina yönetim sistemlerini daha da detaylandırmak gerekirse bu sistemler; acil anons ve  uyarı sisteminden otopark sistemine, kartlı geçiş sisteminden yangın algılama sistemine, kamera sisteminden ısıtma, soğutma ve iklimlendirme sistemine, yangın söndürme sisteminden parmak izi sistemlerine kadar aklınıza gelebilecek tüm disiplinleri ve fonksiyonları tek bir platformda toplayıp takip ve kontrol etmek için tasarlanmış bir bilgisayar sistemidir.

Entegre Bina Yönetim Sistemleri temelde şunları içerir:

Entegre Bina Yönetim Sistemleri

Section Entegre Bina Yönetim Sistemi Entegrasyonu

Entegrasyon kelimesi bir entegre bina yönetim sistemi açısından ilgili binanın sistem yönetimi kabiliyetlerinin, binanın temel tasarım unsurlarının bir parçası olduğu anlamına gelmektedir.

Section Elektronik Güvenlik Sistemleri sunduğu entegre bina yönetim sistemi çözümleri ile tüm disiplinleri ve fonksiyonları tek bir çatı altında birleştirerek verimlilik alanında somut faydalar sunuyor, konforu artırıyor, ekonomik tasarruf sağlıyor, insanları – binaları ve varlıkları koruyor.

Entegre bina yönetim sistemi entegrasyonları konusunda 20 yıldan fazla tecrübeye sahip olan Section Güvenlik Sistemleri, bina yönetim sistemleri konusunda yalnızca sistemin entegrasyonunun önemli olmadığını, bu alanda danışmanlık, uygulama ve bakım konularının da son derece önem teşkil ettiğini bilmektedir.

Bu bağlamda Section Güvenlik Sistemleri, entegre bina yönetim sistemleri alanında da profesyonel bakım ve onarım hizmetlerini 360 derece ve çok yönlü olarak siz değerli müşterilerine sunmaktadır.