Elektronik Güvenlik Sistemleri Etkinliği

Elektronik Güvenlik Sistemleri | Zayıf Akım Sistemleri / Section Haberler  / Elektronik Güvenlik Sistemleri Etkinliği
Kocaeli Üniversitesi Özel Güvenlik Bölümü Öğrencileri

Elektronik Güvenlik Sistemleri Etkinliği

Kocaeli Üniversitesi ile Section Elektronik Güvenlik Sistemleri ailesi olarak elektronik güvenlik sistemleri hakkında 25 Mart 2019’da ortak bir etkinlik düzenlendi.

Elektronik güvenlik sistemleri alanında Section Elektronik Güvenlik Sistemleri’ni tercih eden Schenker Arkas’ın Türkiye Güvenlik Şefi Erkan Engin ile Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gazi Uçkun’u ziyaret edildi. Bu ziyarette çeşitli konular üzerinde durulurken Türkiye genelinde elektronik güvenlik sistemleri alanında daha çok öğretim görevlisine ihtiyaç olduğu vurgulandı. Bununla birlikte yeni etkinliklerin gerekliliği vurgusu da yapılarak yeni dönem için çok daha geniş kapsamlı organizasyonlar için ilk adımlar atıldı.

Elektronik Güvenlik Sistemleri ve Geleceğin Teknolojileri

Etkinlik kapsamında yapılan sunumların öğrenciler üzerindeki etkisini artırmak ve öğrencilere ilham verebilmek adına özellikle geleceğin teknolojilerinin daha iyi algılanması için Section Elektronik Güvenlik Sistemleri tedarikçilerinden Hikvision Türkiye ile temasa geçildi. Temas sonrası Hereke Marshall Kampüsü konferans salonunda Hikvision Satış Destek Sorumlusu Ahmet Bey’le kamera sistemleri üzerine bir sunum yapıldı. Daha sonra Section Elektronik Güvenlik Sistemleri Genel Koordinatörü Erhan Terzioğlu tarafından yangın algılama sistemleri ve yangın ikaz sistemleri hakkında sunum yapıldı.

Kocaeli Üniversitesi Özel Güvenlik Bölümü Öğrencileri

Daha sonra Section Elektronik Güvenlik Sistemleri Genel Koordinatörü Erhan Terzioğlu tarafından yangın algılama sistemleri ve yangın ikaz sistemleri hakkında sunum yapıldı.

Yeni Elektronik Güvenlik Sistemleri

Öğretim Görevlisi Aykut Bey ile yapılan toplantıda elektronik güvenlik laboratuvarında yeterli düzeyde eğitici sistemin mevcut olmadığını belirtti. Elektronik güvenlik sistemleri laboratuvarında yalnızca birkaç analog kamera, 1 turnike üzerinde kurulu kartlı geçiş sistemi ve hırsız alarm sistemi kuruluydu. Bunun üzerine Section Elektronik Güvenlik Sistemleri tarafından konvansiyonel yangın sistemi ve 1 adet fisheve kameralı IP kamera sistemi kuruldu. Bununla birlikte Schenker Arkas tarafından da 3 adet IP kamera sistemi temin edildi.

Etkinlik süresince bizlere destek olan ve misafirperver bir şekilde davranan hem öğretim görevlilerimize hem de etkinliğe katılan tüm öğrencilerimize teşekkür ediyor, Section Elektronik Güvenlik Sistemleri olarak eğitime vereceğimiz desteğe devam edeceğimizi bildirmek isteriz.