Honeywell Yangın Alarm Sistemleri

Honeywell Yangın Alarm Sistemleri

Honeywell Yangın Alarm Sistemleri

Birçok farklı sektörde dünyanın en çok tercih edilen markalarından olan Honeywell, Yangın Alarm Sistemleri konusunda da tüketicilerin tüm beklentilerini karşılayan ürünler geliştirmektedir. Özel müşterilerden, büyük anonim şirketlere hatta devletlere kadar çok farklı boyutlarda çalışan marka geniş sektör deneyimiyle öne çıkmaktadır. Honeywell çatısı altında bulunan; Honeywell Gent, Honeywell Morley-IAS, Honeywell Xtralis şirketleriyle Yangın Alarm Sistemleri’ne dair her ürünü geliştirmekte ve sektöre sunmaktadır.

Yangın kontrolünde en yüksek standartlarda yenilik sağlayan Honeywell, hayat ve mülkiyeti korumak amacıyla yangını ilk anda tespit edecek Yangın Algılama ve Alarm Cihazları geliştirmektedir. Honeywell cihaz ve hizmet kapsamında şu özellikleri ve hizmetleriyle öne çıkmaktadır;

 • Döngü tabanlı analog cihazları sistem bütünlüğünü artırmak için kısa devre izolatörlerine ve son derece basit bağlantı mekanizmasına sahiptir.
 • Yazılım alt yapısı konusunda da hizmet sunan marka, riskleri azaltmaya ve ortam güvenliğini sağlamaya yardımcı olacak farklı yazılım araçları sunabilmektedir.
 • Hava örnekleme sistemleri Air Sampling Detection (ASD) ile yangınları erkenden tespit eden Honeywell ürünleri daha yangın görünür hale gelmeden ve duman ortaya çıkmadan, içten içe yanan riskleri bile tespit edebilmektedir. Bu anlamda dünyanın en erken (ASD) uyarı sistemlerine sahiptir.
 • Açık Alan Duman Görüntüleme ve Algılama özelliği kapsamında çift dalga boyu ışınları ve optik görüntüleme teknolojisini kullanan OSID ile açık alanlar için uygun maliyetli, güvenilir ve kurulumu kolay bir çözüm sunmaktadır.
 • Yüksek riskli alanlar için üretilen SAFE Analog Adreslenebilir Paneller ile dayanıklılık konusunda son derece başarılı ürünler geliştirmektedir.
 • Donanımların işleyişini planlama, bakımını kontrol etme vb işlemler için akıllı telefon ve tablet uygulamalarıyla modern hizmetler sağlamaktadır.
 • Bilgisayar Destekli Tasarım (CAD – Computer Aided Design) ve Bina Bilgi Modellemesi (BIM – Building Information Modelling) ile koleksiyon, planlama ve mimari diyagramların oluşturulması konusunda etkili işler sunmaktadır.

 

Doğru Yangın Alarm Sistemleri Kullanmanın Önemi

Hepimizin bildiği gibi popülaritesi ile bilinir hale getirilen ürünler her zaman istediğimiz sonuçları sunmuyor. İngilizlerin tüm dünyada bilinen “Ucuz mal alacak kadar zengin değilim!” sözü aslında doğru ve kaliteli ürünlerin kullanmanın önemini en iyi şekilde vurguluyor. Köklü bir geçmişe ve dile sahip olan bizlerin de sahip olduğu birçok atasözü ve deyim var. En çok bilinen “Ucuz etin yahnisi yavan olur.” atasözünü de burada hatırlatmadan geçmeyelim.

Tabi ki buradan en pahalı olan en iyisidir anlamı çıkarılmamalı. Bilindiği gibi kalite; en basit tanımıyla, müşteri isteklerine cevap verebilmektir.  Bir başka deyişle bir ürün veya hizmet ile ilgili özelliklerin, belirlenen veya olabilecek ihtiyaçları karşılama derecesidir. Bir ürünün kullanım ömrü, performansı ve donanımı beklentileri ne derece karşılıyorsa o kadar kalitelidir ve ihtiyaç duyulan doğru üründür. Burada önemli olan şey beklenti ve ihtiyaçların karşılanmasıdır. Siz de Yangın Alarm Sistemleri konusunda detaylı bilgi ve hizmet almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İşte bu gerçekler doğrultusunda Yangın Alarm Sistemlerini kurarken tercih edilen ürünlerin de doğru seçilmesi son derece önemlidir. Özellikle hayatın söz konusu olduğu bu sistemlerin kurulumu doğru yapılmalı, ürün seçimi tüm ihtiyaçları karşılamalıdır. Ortama hangi tip Yangın Algılama Sisteminin kurulacağı ve hangi ürünlerin kullanılacağı gibi kararlar doğru verilmelidir. Bu sebeple Yangın Alarm Sistemi kurarken şu detaylara dikkat etmek çok önemlidir;

 • Ortamın özelliklerini göz önünde bulundurmak,
 • Müşterinin ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak doğru ürünleri seçmek,
 • Ürünün ulusal ve uluslararası standartlara uygunluğundan emin olmak,

 

Yangın Alarm Sistemleri

Yangınlar tarihin her döneminde insanlara büyük zararlar veren afetler olmuşlardır. Tarlalar, yaşam alanları hatta şehirler tarih boyunca yangınlardan sürekli etkilenmişlerdir. İşte bu sebeple de yangınları çıktığı anda belirlemek ve yangını çevredekilere bildirmek her zaman hayati bir öneme sahip olmuştur. Fener ve savunma amacıyla yapılan ve 17. yüzyılda yangınları halka duyurmak için de kullanılmaya başlayan Galata Kulesi gibi devasa yapılardan, çantaya sığacak boyutlara küçülen Yangın Alarm Sistemleri günümüzde yangınları çıktığı ilk anda tespit edebilecek seviyeye gelmiştir.

Dumanı bile görmeden algılayan dedektörler, tahliyeleri otomatikleştiren iletişim sistemleri ve yangının yayılmasını önleyebilecek teknolojilerle yangınla mücadelede hayati rol oynayan bu ürünler, böylelikle hem can hem de mal kayıplarını asgari seviyelere düşürmekte, hatta sıfırlamaktadır. Birçok farklı ürünün bir arada entegre çalıştığı Yangın Alarm Sistemleri genel olarak şu parçalardan oluşmaktadır;

 • Duman Dedektörleri
 • Isı Dedektörleri
 • Beem Dedektörler
 • Multi Sensörler
 • Yangın Butonları
 • Yangın Sirenleri
 • Yangın Flaşörleri
 • Yangın Algılama Sistemi Kontrol Panelleri